021 75165165 

راهکارهای مرکز تلفن (نصب سیپ ترانک - VOIP)

انلاین نت افتخار دارد راهکارهای نوین ارتباطی را در حوزه های مخابراتی، کامپیوتری و وب در اختیار سازمان ها و شرکت های علاقه مند به فناوری های نوین قرار دهد.

 • سیپ ترانک SIP Trunk چیست؟

  SIP Trunk پروتکلی است برای ارتباط بین سوییچ‌های ویپ که با پروتکل SIP کار می‌کنند. در این روش سوییچ‌ها بدون استفاده از هیچ سخت‌افزاری مستقیم به زبان یکدیگر صحبت کرده و کاربری را برای ما ساده می‌کند. در این میان دو نوع استفاده از این پروتکل می‌شود:

  استفاده برای ارتباط دو سوییچ ویپ آشنا با پروتکل SIP

  استفاده برای ارتباط خدمات دهندگی ویپ (Provider VoIP) که در این نوع استفاده، شرکت‌های خدمات‌دهنده به مشترکین خود می‌توانند خطوط مخابراتی را واگذار نمایند.

   واگذاری بصورت SIP Trunk:

  • امکان ویدیو کنفرانس مشترکین ویپ داخلی با بیرون
  • عدم استفاده از سخت افزار پر هزینه FXO
  • کیفیت بالاتر
  • در مقایسه با E1 که خطوطی یکطرفه است این خطوط دوطرفه بوده یعنی Outgoing و Incoming دارد، در نتیجه عدم نیاز به خطوط جداگانه برای ورودی و خروجی مساوی است با هزینه کمتر
  • نیاز به پرداخت اجاره بابت تماس ورودی ندارد.
  • هزینه تماس‌های خروجی حداقل ۵۰ درصد کمتر از اپراتورهای دیگر است.
  • قابلیت جابجایی دارد.
  • قابلیت اختصاص چند کانال به یک شماره
  • و …

   

 • شرکت مخابرات ایران به تازگی شروع به اعطای چگونه شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk به صورت یکطرفه بر روی بستر SIP کرده است. این تلفن ویپ به صورت سیپ ترانک SIP Trunk یا شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی عرضه می شود.

  به طور خلاصه مزایای استفاده از پروتکل سیپ SIP را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم استفاده از سخت افزار پرهزینه FXO
  • کیفیت صوت بالاتر
  • هزینه کمتر حدود ۲۵ درصد در مقابل با خطوط E1
  • قابلیت جابجایی خط
  • عدم نیاز به سخت افزار برای برقراری ارتباط

  توجه داشته باشید که این شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk بر روی بستر شبکه LAN یا فیبر نوری ارایه می شود. در صورتی که ارسال بر روی بستر فیبر نوری باشد تجهیزات سخت افزاری خاصی نیاز دارد.

  پروتکل سیپ SIP به صورت نرم افزاری بر روی شبکه راه اندازی می شود نرم افزار اختصاصی تلفن گویا ویپ شرکت انلاین نت توانایی پاسخگویی به این سیستم را دارد و کاملا با این پروتکل همخوانی دارد.

  طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت مخابرات ایران هزینه های دایری و حفظ و نگهداری این سیستم در جدول زیر آمده است. لازم است بدانید شماره های اعلام شده با عدد ۷ شروع می شوند و تنها قابلیت دریافت تماس را دارد.

  لیست قیمت خطوط چهار یا پنج رقمی SIP Trunk سیپ ترانک 
  هزینه دایری خطوط ۵۷۰ هزار تومان
  هزینه سالانه ماهانه ۱۵۰ هزار تومان
  این عنوان مقاله در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ نوشته شده و طبق اطلاع از مخابرات حدود دو ماه برای دایری شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk زمان لازم است که این زمان از لحظه ثبت نام آغاز می شود. مدارک لازم جهت دریافت خط عبارتند از:

  ۱ -اساسنامه شرکت
  ۲ -روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت که بیش از دوسال از تاریخ آن نگذشته باشد
  ۳- فرم کد اقتصادی
  ۴ -معرفی نامه نماینده شرکت
  ۵ -نامه درخواست ممهور به مهر و امضا مدیر عامل و دارندگان امضا شرکت
  ۶ -اصل و کپی و کارت ملی و شناسنامه نماینده شرکت
  ۷ -تکمیل فرم کارت اشتراک و فرم پرسشنامه
  برای ثبت نام به مرکز تلفن ویپ خود مراجعه کنید.

  شما می توانید برای راه اندازی سیستم تلفن گویا با شماره تلفن 71362-21 داخلی 224 تماس بگیرید. کارشناسان ما جهت نصب و راه اندازی سیستم تلفن گویا بر روی شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk آماده هستند.

 • خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک که به تازگی توسط شرکت مخابرات عرضه می گردد، از جمله تکنولوژی های گسترش یافته جهانی می باشد. همانطور که در عنوان چگونه شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk تهیه کنم؟ اشاره شد، برای خرید خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک مخابراتی می توانید با مدارک شخصی و شرکتی خود به مخابرات منطقه مراجعه نموده و درخواست خود را اعلام نمایید. واگذاری خط حدود یک ماه تا دو ماه به طول می انجامد و مراحل نصب در کمتر از دو روز پایان می گیرد. (برای تهیه خط در کمترین زمان ممکن با ما تماس بگیرید) طبق تجربه کارشناسانانلاین نت بهتر است قبل از دریافت خط نسبت به تهیه تلفن گویا اقدام نمایید تا در مهلت نصب دو روزه مخابراتی با مشکل کمبود زمان روبرو نشوید و خط دریافتی شما در پروسه اداری به مرحله بایگانی نرسد.

  لینک مرتبط: هزینه های خرید خط پنج رقمی مخابرات

  پس از مراحل ثبت نام و دریافت خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک مخابراتی مراحل نصب تجهیزات و دریافت بوق به صورت نرم افزاری انجام می پذیرد. لازم به ذکر است نرم افزار تلفن گویا که توسط شرکت انلاین نت  ساخته شده است کاملا با سیستم مخابراتی هماهنگ بوده و آزمایش شده است. شما می توانید برای اطلاع از نمونه کارهای انجام شده با شماره تلفن71362-021 (داخلی 224) تماس حاصل کنید.

  خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک

  تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز برای برقراری خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک شامل یک دستگاه مودم .biz دات بیز می باشد. مودم دات بیز خط دریافتی تلفن را به شبکه متصل می کند. پس از تبدیل خط، نرم افزار شرکت انلاین نت همه امور را بر عهده می گیرد. مودم دات بیز باید از حالت های Bridge پشتیبانی کند و در مود Mode حالت ESM قرار داده شود. شرکت مخابرات مودم هایCiscoسیسکو، Huawei هوآوی، iTas آی تاس، sntu را پیشنهاد می دهد. البته  با مودم غیر معمول مانند Scorpio 1520SR نیز کار کرده است. قیمت این مودم ها بین یک و نیم میلیون تا دو و نیم میلیون است .

  طبق تجربیات کارشناسان انلاین نت مراکز مخابراتی مراحل نصب را در واحد های مختلف انجام میدهند. واحد MDF جهت بررسی اتصال فیزیکی خط فعالیت می کند و می تواند به صورت مجازی یک بوق بر روی خط وصل کند تا از اتصال فیزیکی مطمئن شوید. واحد مخابراتی مراحل بررسی اطلاعات و برقراری بوق را انجام میدهد. واحد NOC وظیفه اتصال شبکه را بر عهده دارد و اتصال IP شما را انجام میدهد. در نهایت واحد Programming یا برنامه ریزی قرار دارد که برای شما ۳۰ تماس همزمان را از شماره پنج رقمی به تلفن متصل می کند. تمام این مراحل در تماس تلفنی انجام می گیرد و حدود سه روز کاری زمان می برد. البته انلاین نت وظیفه تماس تلفنی با مخابرات را بر عهده گرفته و از طرف شرکت شما همه مراحل تلفنی را به انجام می رساند.

  خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک

  کارهایی که شرکت انلاین نت برای انجام پروژه تلفن گویا (فوراً) در شرکت شما انجام میدهد عبارتند از:
  انجام تماس تلفنی با مخابرات و برقراری بوق از طرف شرکت شما
  ضبط فایل صوتی طبق متن درخواستی
  نصب تجهیزات و برنامه ریزی بر روی دفتر شرکت
  پشتیبانی یک ساله از تمام تجهیزات ارایه شده
  جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 71362-021 داخلی 224 کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان پاسخگوی شما هستند.

 • امروزه ارتباطات تلفنی از طریق شبکه IP اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است زیرا هزینه‌های تمام شده از این طریق برای خدمات‌ دهنده و مشتری بسیار کاهش می‌یابد. به همین دلیل بسیاری از سازمان‌ ها برای ارتباطات درون سازمانی از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

   عنصر سافت سوییچ که به آن Call Agent,‌ Call Server و Call Controller نیز گفته می‌شود مهمترین اِلمان در شبکه‌های IP Telephony است. این عنصر عملکردی مشابه سوییچ‌های سخت‌افزاری در شبکه‌های PSTN دارد. وظیفه اصلی آن اعمال کنترل مرکزی بر روی سوییچینگ در شبکه‌های VoIP است, به طوری که ارایه کلیه سرویس‌هایی که در شبکه‌های VoIP عرضه می‌شود به عهده سافت سوییچ است. فعالیت‌های ما در این حوزه به شرح ذیل است: 

  • ارایه کامل‌ترین راهکارهای VoIP
  • یکپارچه‌سازی سیستم تلفن سازمان‌ها بر روی شبکه IP
  • اتصال به شبکه جهانی تلفن اینترنتی از طریق Carrier‌های بزرگ
  • ایجاد مراکز تلفن مبتنی بر IP-PBX و ارایه سرویس‌های VoIP
  • انتقال خطوط تلفنی بر روی بستر IP
  • ارتباط صوتی و تصویری بین چندین نقطه از طریق بستر IP
  • ارایه مراکز تلفن نرم افزاری و سخت افزاریش
 • افزایش محبوبیت سانترال های VoIP در سال های اخیر باعث آغاز روند انقراض سانترال های سنتی مانند سانترال های پاناسونیک شده است. دلیل اصلی این امر برتری کامل فناوری VoIP بر فناوری سوئیچ مداری است که در سانترال های قدیمی استفاده می شود.

  یک مرکز تلفن VoIP در حال حاضر قیمتی نزدیک به سانترال های سنتی دارد ولی از نظر امکانات، برتری مشخصی دارد. سانترال های VoIP حتی از نظر پیاده سازی و سادگی استفاده هم از سانترال های معمولی بهتر هستند. سانترال های قدیمی مستلزم کابل کشی تلفن هستند در حالی که مرکز تلفن VoIP از همان کابل های شبکه برای اتصال تلفن ها استفاده می کند.

  مزایای سانترال های VoIP :

  مزایای زیادی را می توان برای سانترال های VoIP ذکر کرد. اما در اینجا ما فقط به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

  امکانات تلفنی سانترال های VoIP بسیار بیشتر از سانترال های معمولی است
  مرکز تلفن VoIP احتیاج به کابل کشی کمتری دارد زیرا از کابل شبکه برای اتصال تلفن ها استفاده می شود
  در سانترال IP هزینه مکالمات را می توان با استفاده از تماس های اینترنتی پایئن آورد. زیرا کارمندانی که بیرون از دفتر و احتمالا در شهرهای دیگر هستند می توانند با استفاده از ارتباطات اینترنتی خود به سانترال VoIP متصل شوند و با همکاران تماس بگیرند.
  انجام تنظیمات مرکز تلفن VoIP آسانتر از سانترال های سنتی است. در سانترال های سنتی معمولا مجبورید کار را به متخصص شرکتی که سانترال را نصب می کند ارجاع دهید. در حالی که در سانترال IP خود می توانید با یک نرم افزار ساده تنظیمات را انجام دهید.
  در سانترال VoIP جا به جایی تلفن ها به سادگی انجام می شود. در سانترال های قدیمی معمولا مجبورید پورت تلفنها را تغییر دهید تا یک تلفن بتواند جا به جا شود و شماره خود را حفظ کند. در مرکز تلفن VoIP هر گوشی یک شماره دارد که صرف نظر از مکان گوشی به آن اختصاص داده می شود.
  اجزاء مرکز تلفن VoIP :

  مرکز تلفن سنتی معمولا از سانترال تلفن آنالوگ، کابلهای تلفن و گوشی های آنالوگ تشکیل می شود. در مقابل، مرکز تلفن VoIP دارای اجزاء زیر است:

  سرور VoIP : این سرور معمولا IP PBX خوانده می شود. در واقع یک سانترال است که به صورت IP کار می کند. سرور VoIP از نظر اندازه معمولا بسیار کوچکتر از سانترال های آنالوگ است. مثلا یک شرکت با 500 داخلی می تواند سروری کوچک داشته باشد که در رک (Rack ) نصب می شود.
  تلفن های VoIP : این تلفن ها از تلفن های آنالوگ گرانتر هستند اما امکانات آنها معمولا خیلی بیشتر است. این تلفن های با کابل شبکه به شبکه کامپیوتری متصل می شوند و با سرور ارتباط بر قرار می کنند.
  گیت وی VoIP : گیت وی VoIP دستگاهی است که مرکز تلفن VoIP را به خطوط آنالوگ شهری و یا خط E1 متصل می کند.
  شبکه محلی (LAN ): شبکه محلی تمام اجزاء مرکز تلفن VoIP را به هم متصل می کند.

 • ۱-   کاهش هزینه مکالمات

  ۲-   استفاده بهینه از پهنای باند و کانال های انتقال

  ۳-   کاهش هزینه نگهداری سیستم ها

  ۴-   قابلیت استفاده برای تمام رسانه ها شامل صوت , تصویر ,و دیتا

  ۵-   قابلیت افزایش ظرفیت با هزینه کم

  ۶-   امکان برقراری ارتباط بین مشترکین تلفنی و کامپیوتر

  ۷-   ترکیب کلیه سرویس هایی مثل voice mail, E-mail و یکپارچه نمودن سرویس ها

  ۸-   ارائه سرویس کنفرانس های چند جانبه

  امروزه اجرای سیستم IP Telephony برای سازمانهایی که دارای شماره های داخلی هستند و همچنین دارای بستر شبکه IP مناسب هستند بسیار مقرون به صرفه می باشد به این دلیل که می توانند با ایجاد IP Telephony تحت بستر IP تلفن داخلی درون سازمانی خود را با کیفیت عالی و خوب در اختیار کاربران قرار دهند و علاوه بر آن از سرویسهای این سیستم همچون ویدئو کنفرانس , آموزش و غیره … در کنار استفاده از سیستم شبکه داخلی و اینترنت استفاده نمایند.

  • مرکز تماس تلفنی
  • نوبت دهی تماس مشتریان در صف تماس و پخش پیام تبلیغاتی در زمان انتظار
  • انتقال خطوط شهری
  • داشتن شماره تلفن های شهر تهران و مراکز استان در شهرستان ها
  • ضبط مکالمات
  • کنترل تماس های تلفنی پرسنل و افزایش کیفیت پاسخگویی
  • تماس اینترنتی
  • به همراه داشتن داخلی محل کار در منزل، خیابان و سفر
  • نرم افزارهای تلفنی
  • مکانیزه سازی فرایندها و روندهای ارتباطی مشتریان با سازمان به صورت تلفنی 
  • و...

 جهت مشاوره در زمینه VOIP می توانید با شماره تلفن  71362  داخلی 224 تماس بگیرید